Back to All Events

RODO w dziale HR, czyli jak skutecznie wspierać biznes mimo ograniczeń

  • Qubus Hotel Gdańsk 47 Chmielna Gdańsk, pomorskie, 80-748 Poland (map)

Działy personalne są najprawdopodobniej jednymi z bardziej dotkniętych w organizacji przez regulacje rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Mają kontakt z danymi osobowymi począwszy od procesu rekrutacji pracownika, poprzez obracanie tymi danymi wewnątrz firmy, aż po ich usuwanie. W całym procesie może pojawić się wiele pytań, niejasności i kontrowersji. Chcemy je rozwiać i zmierzyć się z wyzwaniem rzetelnego, zgodnego z prawem przetwarzania danych osobowych w dziale HR, tak aby mimo ograniczeń wspierać biznes firmy.

Jeśli chcesz, aby dział HR był skutecznym wsparciem dla działań biznesowych w Twojej organizacji, a jednocześnie mieć pewność, że wszystko co robicie jest zgodne z RODO, nasze śniadanie biznesowe jest dla Ciebie! W trakcie spotkania w praktyczny sposób opowiemy o następujących zagadnieniach:

  • proces rekrutacji i zatrudnienie,

  • możliwość i zasady stosowania monitoringu pracowników,

  • współpraca z podmiotami zewnętrznymi (umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych),

  • przekazywanie danych osobowych w ramach grupy przedsiębiorstw,

  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych,

  • przechowywanie i archiwizacja dokumentacji bezpieczeństwa danych.


Agenda:

9:15 - 9:30

Rejestracja uczestników, powitalna kawa

9:30 - 11:00

Rekrutacja, zatrudnienie, monitoring pracowników i współpraca z podmiotami zewnętrznymi

11:00 - 11:15

Przerwa kawowa

11:15 - 12:00

Współpraca z grupą kapitałową, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, przechowywanie i archiwizacja dokumentów, bezpieczeństwo danych

12:00 - 12:30

Pytania i rozmowy

Prelegenci:

Foltman_Pawe%C5%82_+Rodl%26Partner_Portrait.jpg

Paweł Foltman

Radca prawny, mediator, IOD. Ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Absolwent studiów podyplomowych Prawa Własności Intelektualnej i Prawa Nowych Technologii na Uniwersytecie Gdańskim. Audytor wiodący ISO/IEC 27001. Przeprowadził kilkadziesiąt audytów w zakresie ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwa informacji. Specjalizuje się w obsłudze polskich oraz zagranicznych podmiotów gospodarczych w zakresie prawa gospodarczego, handlowego oraz ochrony danych osobowych.

Rogi%C5%84ski_Przemys%C5%82aw_Rodl%26Partner_Portrait.jpg

Przemysław Rogiński

Radca prawny, Senior Lawyer, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez Uniwersytet Gdański i Chicago Kent College of Law. Ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Specjalizuje się w szeroko rozumianej obsłudze prawnej przedsiębiorców, szczególnie z zakresu prawa handlowego, cywilnego oraz ochrony danych osobowych. Prowadzi także szkolenia dla przedsiębiorców oraz świadczy usługę Inspektora Ochrony Danych. Posiada doświadczenie w realizacji projektów na rzecz podmiotów polskich oraz zagranicznych.

 
logo Pracodawcy Pomorza.jpg
 


* Wydarzenie jest bezpłatne.

* Kancelaria Rödl & Partner jako organizator merytoryczny zastrzega sobie prawo nieprzyjmowania zgłoszeń od firm prowadzących działalność konkurencyjną.

* Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się przez poniższy formularz:


Rejestracja

Imię i nazwisko *
Imię i nazwisko
Pole obowiązkowe *